BAKINIZ ŞEYTAN, NAMAZI ENGELLEMEK İÇİN NE METOTLAR UYGULUYOR
Dr. Abdülkerim KARAAĞAÇ

Dr. Abdülkerim KARAAĞAÇ

BAKINIZ ŞEYTAN, NAMAZI ENGELLEMEK İÇİN NE METOTLAR UYGULUYOR

12 Eylül 2019 - 10:36

"Peşinen ifade edeyim ki ; insanoğlunun amelleri ile kazançlı çıkmasını hiç hazzetmem. Mümkünse vazgeçirir, değilse kazancını en aza indirmek için bin takla atarım. Namaz müslümanın her gün, günlük işi olduğundan ben de onu engellemeyi kendime iş edinirim.
Daha ezan okunurken işe başlar, onu başka şeylerle meşgul eder, camiye, cemaate yetişip 27 kat fazla kazanmasına mutlaka engel olurum...Her gün beş vakit cemaat var, bu arkadaşını, bu dostunu, bu muhabbeti her zaman bulamazsın derim... Bunu başardığımda; işim çok kolaylaşır... "Artık kumanda bende." diyerek yeni bir gayretle işe koyulurum... Ve :

1) Kul namaz kılmak isteyince, ona vesvese veririm. Henüz vakit var, meşgulsün, işini bitir, sonra kılarsın derim.

2) Namazını geciktiremezsem, insan şeytanlarından birini yollarım ve namazını geciktiririm.

3) Onu da yapamazsam, o kula namazda musallat olurum. Sağa bak, sola bak derim, bakınca da yüzünü okşar, alnından öperim. Sonra da "namazın bozuldu” diye vesvese verir, namazdan çıkarırım.

4) Sağa sola baktıramazsam, yalnız başına namaz kıldığında yanına giderim. Çabuk kılmasını emrederim. Horozun yem yediği gibi çabukça kıldırırım.

5) Bunu da yaptıramazsam, cemaatle namaz kılarken, başına bir gem takarım ve başını imamdan önce secde ve rükûa götürürüm ve namazını bozarım. Allah ise böylelerini kıyamette eşek başlı olarak haşreder.

6) Bunu da yaptıramazsam, namazda parmaklarını çıtırdatmasını emrederim. Böylece beni tesbih eder.

7) Miskinlere, zavallılara giderim, namazı bırakmalarını emrederim. Namaz size göre değil, siz rızkınıza bakin, işinizde çalışın derim.

Hastalara giderim, hastaya zorluk yoktur, iyi olunca kılarsın derim. Hatta, hastayı isyan ettirir, küfre bile sokarım...

YÜCE MEVLAMIZ, CÜMLEMİZİ ŞEYTANIN ŞERRİNDEN MUHAFAZA BUYURSUN İNŞAALLAH KARDEŞLERİM.

Bu yazı 424 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar