Allah Teala peygamberlik müessesesini bu ümmete yüklemiştir.
Harun DİKİCİ

Harun DİKİCİ

Allah Teala peygamberlik müessesesini bu ümmete yüklemiştir.

16 Eylül 2017 - 11:20

İslam kelimesi her türlü eksiklikten uzaklaştırmak demektir. İslam dini ne kadar olumsuzluk varsa onları olumlu hale getirmektir. Müslüman sözcüğü kendinden, ailesinden, mahallesinden, şehrinden, ülkesinden, dünyadan ne kadar olumsuzluk varsa onları uzaklaştıran kişidir

Hak din dünyada ve ahirette mutluluğu sağlayan dindir. Kur’an da Allah hak dini İslam olarak belirtmekte. Adem (AS)'dan bu güne kadar insanlığa yapılan tebliğler ve gelen dinlerin hepsi İslam’dır. Allah’ın gönderdiği din İslam’dır. Allah İslam’dan başka dini de kabul etmeyecektir.

Allah (CC) 1500 yıl önce Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) vefatı ile peygamberlik müessesesini kapatmıştır. Emri bil maruf görevi geniş anlamda peygamberlik görevi de, misyon olarak ümmete devredilmiştir; Allah peygamberlik müessesesini ümmete bu yüklemiştir.

Ümmet insanlığa Marufu emredecek, nehye de mani olacak. Bu görevden dolayı Müslüman bu dünyada adeta bir mum gibi yanacak ve etrafını aydınlatacak. Bu yönüyle Müslüman evinde rahat rahat yatamaz. Böyle bir hakkı yok.

Bu yazı 1368 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar