Ebu Cehil sözde Müslümandı ama Azılı bir Müşrikti ...!
Harun DİKİCİ

Harun DİKİCİ

Ebu Cehil sözde Müslümandı ama Azılı bir Müşrikti ...!

25 Ocak 2018 - 23:22 - Güncelleme: 26 Ocak 2018 - 09:51

Haşa, "Yaratan Allah olsun ama yaşantımıza karışmasın" diyordu...!

Ebu cehil yani gerçek ismi ile Amr ibn Hisham idi. 
Namaz kılar, Oruç tutar, Kabeye putları doldurup etrafında döner yani hac yapardı. Sosyal patlama çıkmasın diye fakir fukaraya ölmeyecek kadar zekâtta verirdi, Ebu Cehilin günümüzdeki Müslümanlardan tek farkı var Hz Muhammedin Peygamberliğini kabul etmiyordu.

Çünkü Peygamber ona, günümüzdeki sözde müslümanların basit anlamda kabul ettiği İslam’ın 5 şartı dediğimiz Şahadet, Namaz, Oruç, Hac, Zekât yap demiyordu sadece. 
Ama Hz. Peygamber ona İslam’ın asıl şartları ona Öldürme, Çalma, Yalan söyleyip kandırma, hırsa ile para biriktirip o paranla gurur kibir yapma, birilerini köle yapıp ezme, Köleleri serbest bırak insanlara zulmetme kadınları cinsel tatmin kölesi olarak kullanma diyordu, Ebu Cehil onun için Hz Muhammedi kabul etmiyordu.

Peki günümüzde Hz Muhammed’e kimler inanıyor: Oruç tutup, Namaz kılan, hac yapan, Şahadet okuyup, Kırkta bir zekat verenler mi? 
Yoksa Çalmayan, Öldürmeyen, Kandırmayan, İftira atmayan, mal biriktirip o mallarla diğer insanları aşağılamayanlar mı Hz Muhammed (SAV) getirdiği Hak dine yani İslam’a yani Kur'an'a uyuyor.

Hülasa yukarıda Ebu Cehil'in inanışını da Hz Muhammed'in inanışını da anlattım; şimdi isteyen Namaz kılar, Oruç tutar, Hac yapar, Kırkta bir zekat verir; mal biriktirir o biriktirdiği servetle övünür biriktirir de biriktirir, kadını adeta eve hapsedip sınırlar kendi dışarıda her haltı yer, çalar, çırpar, faize vade farkı der, yalan söyler iftira atar, hak etmediği makama oturur, yani Ebu Cehilin yolundan gider. 
İsteyen Çalmaz, çırpmaz, mal biriktirmez, ihtiyaçtan fazlasını olmayana verir yani infak eder, insanları öldürmez, kandırmaz, aldatmaz, köle yapmaz, kadınlara hak ettiği sevgi ve saygıyı gösterir, hür ve özgür olduklarını onların da kendilerine Allah tarafından tanınmış hakları olduğunu kabul eder, yani Hz Muhamed’in (SAV) yolundan gider.

Karar sizin kimsenin inancına karışmıyoruz, ya Ebu Cehil ahlakıyla ya da Hz Muhammed (SAV) ahlakıyla ahlaklanalım.

Bu yazı 2240 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar