Kıyametimiz yakın, ne kadar hazırız?
Harun DİKİCİ

Harun DİKİCİ

Kıyametimiz yakın, ne kadar hazırız?

11 Haziran 2018 - 16:14

Onlar kıyametin kendilerine ansızın gelmesinden başka bir şey beklemiyorlar. 
Muhakkak kıyametin alametleri gelmiştir (ama öğüt almıyorlar). Kıyamet kendilerine gelip çatınca öğüt almaları kendilerine ne fayda verecek? MUHAMMED-18

Müslümanlık inancına envai çeşit Hristiyanlık ve Yahudilik kültürü fikirleri yerleştirilmiş, bunun mücadelesini vermeliyiz. Özellikle o kültürlerde hayaller, rüyalar, rivayetler, masallar, mistik hikayeler çok meşhurdur bunlarla insanlar iyi uyuşturulur çünkü.

Fakat Allah Teala'nın bizim için seçtiği en mükemmel inanç sistemi olan dinimiz İslam AKLIMIZI KULLANMAYI, DÜŞÜNMEYİ, ARAŞTIRMAYI emrederken MADDİ VE MANEVİ KÖLELİĞİ TAASSUBU ŞİRKİ kesinlikle reddeder, kendimize gelelim.

Kıyamet ne kopacak diye gereksiz soruları durmadan sormayı adet edinmişiz, bunu fırsat bilenler de sayısız hurafeyi İslam inancına sokarak bu talepleri körükleyerek kazanç elde etmişlerdir. Bakın Muhammed-18 ayetinde kıyametin alametleri ortaya çıkmıştır diyor, Peygamberimizin gelişi en büyük alamettir lakin biz kendimizi ölümümüze ne kadar hazırlıyoruz buna bakalım?

Ey Müslüman sen napacaksın kıyametin ne zaman kopacağını, sana dert mi yoksa Allah emir mi vermiş Kur'an'da bunu merak edip araştırmayı. Bizim derdimiz şu an yaşadığımız hayatı en verimli değerlendirmektir, iman etmekle beraber iyiliği emredip kötülükten sakındırmaktır. Zaten öldüğün zaman senin kıyametin kopacak ey Müslüman buna hazırlanmıyorsun da büyük kıyamet ne zaman kopacak diye kendine dert edip durmadan hikayeler okuyorsun zamanını heba ediyorsun.

Sözü Allah Teala'nın sözleriyle uyarılarıyla bağlayalım:

Sana, ne zaman kopacak diye kıyamet vaktini soruyorlar. De ki; onun bilgisi yalnızca Rabbimin katındadır. Onu tam vaktinde koparacak olan O'ndan başkası değildir. Onun ağırlığına göklerde ve yerde dayanacak bir kimse yoktur. O size ansızın gelecektir. Sanki sen onu çok iyi biliyormuşsun gibi sana soruyorlar. De ki, onun bilgisi Allah katındadır. Fakat insanların çoğu bunu bilmezler. (A'RAF/187)

(Onlar): "Doğru iseniz bu tehdit ne zaman olacak?" diyorlar
De ki: "(O'na ait) bilgi, Allah'ın yanındadır. Ben ancak apaçık bir uyarıcıyım." (MÜLK/25-26)

Sana o kıyameti soruyorlar, ne zaman kopacak diye.
Sen nerde, onu anlatmak nerde?
Onun son ilmi Rabbine aittir. (NAZİ'AT/42-44)

Bu yazı 2260 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar