Toplumun başındaki en büyük 2 hurafe: Müslüman doğmak ve...
Harun DİKİCİ

Harun DİKİCİ

Toplumun başındaki en büyük 2 hurafe: Müslüman doğmak ve Cehennemden çıkış.

12 Eylül 2017 - 18:40

Kuranda Müslüman doğulduğuna dair bir ibare yoktur:
"İşte böylece sana da emrimizden bir ruh vahyettik. Sen, kitap nedir, iman nedir bilmezdin. Fakat biz onu, kullarımızdan dilediğimizi kendisiyle kılavuzladığımız bir nur yaptık. Hiç kuşkusuz, sen, dosdoğru bir yola kılavuzluk etmektesin." 
(Şura: 52)
“O’nun hiçbir ortağı yoktur. İşte ben bununla emrolundum. Ben müslümanların ilkiyim.” (En'am: 163)

Müslüman doğulmaz Hz. Muhammed (SAV)'e ve O'na vahyedilen kitabımız Kur'an'a iman ile müslüman olunur.

Toplumdaki ikinci en büyük hurafe Müslüman anne babadan doğdun otomatik Müslümansın ne yaparsan ya eni sonu cezanı çekip cennete gideceksin bu mantalite kişiye yapılan en büyük afyonlardan biridir.

Dediler ki: "Sayılı birkaç gün dışında ateş bize asla dokunmayacaktır." De ki: "Allah'tan bir ahit mi aldınız! Allah, ahdine asla ters düşmez. Yoksa siz Allah'a isnat ederek, bilmediğiniz şeyleri mi söylüyorsunuz?" (Bakara: 80)

BAKARA – 81: Hayır kim, günah kazanmış da hataları kendisini kuşatmışsa, işte onlar artık ateş ehlidir ve orada devamlı kalacak olanlardır.

BAKARA – 86: İşte onlar öyle kimselerdir ki, dünya hayatını ahirete karşı satın almışlardır. Bu sebeple azap onlardan hafifletilmez ve onlar yardım da olunmazlar .

Topluma yerleştirilen bu hurafeler sayesinde Kur’an’dan uzak tutmayı çok iyi başardılar.

Bu yazı 1332 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Zeki Tokat
    3 yıl önce
    "Her doğan, İslâm fıtratı üzerine doğar. Sonra, anne-babası onu Hristiyan, Yahudi veya Mecusi yapar." Hadis-i Şerifindeki "İslam fıtratı üzerine doğar" sözünü, "Müslüman olarak doğar" manasına almak yanlış olmuş. Ve bu hurafe değildir. Buna hurafe demek de çok yanlış olmuş. Eğer "kınama" seçeneği olsa yazarı kınardım.... Cehennemden çıkış için söylediklerini de aynı şekilde kınıyorum.

Son Yazılar