Uzun süredir kuantum fiziği okuyor ve araştırıyorum
Harun DİKİCİ

Harun DİKİCİ

Uzun süredir kuantum fiziği okuyor ve araştırıyorum

14 Eylül 2017 - 16:46

Biraz bilimsel olacak ama şu maddi hayatımızın esasını bir miktar anlamamıza katkı sağlayacağını düşündüm.

EVRENİN ASLI, KUANTSAL YAPIDAN OLUŞAN ve HOLOGRAFİK ÖZELLİK GÖSTEREN BİR TÜMELLİKTİR. Herşey aslında TEK'tir.

Atomaltı kuantum parçacıkların bulutumsu hareketlerinin Holografik özellik gösterdiği deneylerle gösterilmiştir. Yani siz bir kuantum parçacığını gözlemlemek istediğinizde, tam o anda onun fotoğrafını çekmiş gibi olursunuz ama onun hareketini de bozmuş olursunuz. Hakikatte en doğrusu kuantum parçacığının Allah Teala'nın ilminde ve kudretindeki kendi doğal hareketidir. Makro ölçekte ele alırsak sürekli birşeyleri gözlemlemekteyiz, görmekte duymakta tatmaktayız, yani algılamaktayız ama bu algılamamız aslında kuantum parçacıkları bulutunun ölçmemiz fotoğrafını çekmemiz demektir ki işte tam o anda onun hareketini de bozarak yeni bir harekete başlaması demektir, böylece zaman oluşur ve yapılan her şey an be an kaydedilmiş olur...

Tespit edilen ilginç bir durum da, ATOMALTI PARÇACIKLARIN BİRBİRİ İLE İLİŞKİLİ olduğudur. Bu ilişki, parçaların bütün tarafından organize edildiğini ortaya koymaktadır. Yani, atomaltı parçalar bağımsız değildir; Gizli bir düzen tarafından organize edilmektedir.

Holografik yapının özelliğine göre, varlığın tümünde olan her özellik, varlığın her zerresinde tam olarak mevcuttur. Her şey birbirinin devamı olarak süreklilik arzetmektedir; her şey, bir diğer şeyin taşıdığı tüm özellikleri bünyesinde barındırmaktadır ve aynı diğer "şey"dir. Varlık, bildiğimiz "evren" kavramı ötesinde, bölünmez, parçalanmaz, parçaların bütünü olarak meydana gelmemiş TEK bir yapıdır!..

Bütün bunların sonucunda ortaya çıkan gerçek, evrende mekânı olan herhangi bir yerdeki bir TANRININ varlığından söz edilemeyeceğidir.

Öte yandan kutsal kitabımız Kurân'a göre de, "SADECE ALLÂH VARDIR".

Bu "ALLÂH", "AHAD"dır!.. Yani, öyle bir TEK ki, varlığı yanı sıra ikinci bir varlıktan söz edilemeyeceği gibi; O'nun parçaların birleşmesiyle oluşan bir tümel yapı olduğundan da söz edilemez. 
İşin özü dostlar şuraya Allah Teala ne yerde ne gökte işte içimizde dışımızda her yerde biz Allah Tealanın kapsamasındayız, Allah-u Ekber, her an her yerde bizimle beraber, tıpkı balığın denizde yüzdüğünü bilemediği gibi biz de Allah'ın kapsamasındayız da farkında değiliz.

İlim ilim bilmektir
İlim kendin bilmektir
Sen kendini bilmezsiz
Ya nice okumaktır.

Bu yazı 1553 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar