Bazı kadınlar cennete hasret yaşıyor bu dünyada...
Murat PADAK

Murat PADAK

  • Instagram

Bazı kadınlar cennete hasret yaşıyor bu dünyada...

28 Mayıs 2019 - 01:45

En büyük saraylarda yaşasa da cennetten bir ev arzuluyor.
Belki bugün kocasının adı firavun değil; ama kocasından ve onun yaptıklarından dolayı üzüntü duyuyor. Kocası belki en iğrenç işleri yapıyor; ama kendisi Allah'tan korkuyor.

Evet, nice zalimlerin eşleri vardır ki, kocalarından uzaktırlar, onların yaptıkları işlerden beridirler.

Evine gelmeyen, gelince de rezalet çıkaran bir sürü koca var. Gelmesi bir türlü, gelmemesi bir türlü. Ne kocadır ne de babadır. Evini barınak olarak kullanan bir zalimdir. Evin kadını, derdini ne babasına ne de kardeşine açamıyor. Seslerin kesildiği, nefeslerin horlamaya dönüştüğü o anlarda yanağından dökülen yaş ile utana sıkıla ellerini küçük küçük açmış: "Rabbim, beni bu adamdan kurtar! Bu adamın işlerinden kurtar! Ben bu dünyada saray değil, cennetinde bir ev istiyorum. Beni bu zalim halktan da kurtar! Kocamın günahını bana yıkan bu insanlardan da kurtar!" diye dua ediyor.

Demek ki, saraylarda yaşayan, bir dediği iki olmayan, bir eli yağda bir eli balda, yediği önünde yemediği arkasında olan, müreffeh, lüks hayat içinde olan kadınlar da var ve onlar da içinde yaşadıkları durumdan memnun değiller...

Bir firavunun eline düşmüş binlerce kadın var belki de! Kaçacak bir yeri olmayan, tutunacak bir dalı olmayan, sığınacak bir limanı olmayan kadınlar da var...

Allah, müminler için bu kadını örnek verdi. Böyle kadınlar da var. Unutmayın dedi...

Allah, müminler için Firavun'un karısını örnek verdi. O vakit Firavun'un karısı dedi ki: Rabbim, cennette benim için bir ev yap! Beni, Firavun'dan ve onun yaptıklarından koru! Ve beni zalim halktan da koru!

Tahrim Sûresi 11

Bu yazı 577 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar