Beşeri kanunlar insanları, kadınları, çocukları koruyabildi mi?
Murat PADAK

Murat PADAK

  • Instagram

Beşeri kanunlar insanları, kadınları, çocukları koruyabildi mi?

30 Eylül 2019 - 01:00

Dünyada tam anlamıyla İslami hükümlere göre yönetilen bir ülke yok. Müslüman halklar var ama gavurların dikte ettiği hukuk sistemi var.

Hangi ülkenin kanunları kadınları koruyabildi?
Hangi ülkenin kanunları çocukları koruyabildi?
Ağaçları koruyabildi?
Hayvanları koruyabildi?
Boz ayıları koruyabildi?
Malesef ama tüm dünyada erkeklerin hakkı tüm bunlardan sonra gelmektedir! Üzücü ama gerçek bu!

Batı, kadını köle haline getirdi. Sadece köle hakkını güvence altına aldı. Yani köle olmuş kadının hakları var. Doğu ise batının peşinden koşuyor. Batıdan yüz yıl önce alınan medeni hukuk ile yönetiliyoruz. Yani bir kadının başına bir olay geliyor ve mevcut kanunlar kadını koruyamıyorsa, burada suçlu olan, ne erkekler ne Müslümanlık ne İslam ne de başka bir şeydir. Suç kanunlarındır.

Otuz beş, kırk beş tane sabıkası olan hırsız, kanunlardan korkmadığı için suç işlemeye devam ediyor. Kanun, hırsızlıktan mağdur olan kırk aileden yana değil, ama kırk defa uslanmayan hırsızdan yana duruyor.

Bir kadın şiddet görüyorsa mevcut kanunlar yüzündendir. Boşanmış bir kadın eski kocası tarafından öldürülüyorsa, suçlu kanundur. Cezası müebbettir. O da yirmi yıl kadardır.

Kanunlar insanlara göre şekillenirse, insan değiştikçe kanun da değişir. Kanunlarda, özellikle yaptırım içerikli olan kanunlarda, ceza kanunlarında mutlaka caydırıcılık esas alınmalıdır. Kanunlar yirmi- otuz defa cezaevine giren birini ıslah edemiyorsa demek ki, kanun kanun değildir.

Hırsızın yaşı otuzlarda. Ama elli tane sabıkası var. Elli insanı mağdur etmiş. Elli ailenin birikimini yok etmiş. Her hırsızlıktan dolayı bir yıl hapis yatmış olsa doğduğundan beri en az elli yıl geçmesi gerekiyordu. Ama demek ki, üç beş ay yatıp çıkmış. Yoksa bu kadar sabıkayı da çalmış olamaz...

Bundan dolayı her bir olay, suç, cinayet olduğunda suçu İslam'a atacağınıza, ayakta tuttuğunuz kanunlara atın. İslam'ın nesi uygulanıyor da suçu İslam'a atıyorsunuz? İngiltereden, Fransadan, İsviçreden, Avrupadan ithal edilen kanunlara mahkum Müslümanların yani bizlerin yaşayacağı hayat ise ancak bu kadardır. Fazlasını beklemeyin!

Bu yazı 479 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar