Burçların insan üzerindeki etkisi... Çoook etkisi var!
Murat PADAK

Murat PADAK

  • Instagram

Burçların insan üzerindeki etkisi... Çoook etkisi var!

01 Şubat 2019 - 12:52

Oğlak burcu, balık burcu, ikizler ve diğerleri

Son zamanlarda burçlarla ilgili bir çok ortama denk geldim. Bir çoğunda burçların insan üzerindeki etkisi konuşuluyor ve burçlara göre yorumlar yapılıyordu. Falan tarihte doğan şöyle olur, falan tarihte doğan ile filan tarihte doğanlar, iş ortağı olursa şöyle problem olur, falan burç ile filan burç evlilik için ideal, şunlar da evlilikte problem yaşar vesaire vesaire...

Burçların İslam inancına göre insan üzerinde bir etkisi yoktur. Yani balık burcunda doğanlar şu özelliğe, yengeç burcunda doğanlar şu özelliğe sahip, şunlar evlenirse evlilikte sıkıntı olur, filan evlenirse evlilik için idealdir... Tüm bunlar hurafecilerin hurafesidir.

Peki, madem öyle! Neden burcuma bakınca dediklerinin hepsi bana uyuyor?

Uyuyor mu? Yoksa sen mi uyduruyorsun? Her insanın yüzden fazla karakteri vardır. Bu karakterler burçların içerisine serpiştirilmiştir. Örneğin falan burca sahip olanlar sevimli, sempatik, dürüst ve cesurdur. Filan burca sahip olanlar ise akıllı, işini düzgün yapan, kibar ve atılgandır... Bu şekilde insan özellikleri tüm burçlara dağıtılmıştır. Siz böylece hangi burcu okursanız kendinizi orada görürsünüz.

Yani burcun insan üzerinde etkisi yok. Sizin burçlar üzerinde etkiniz var. O burcu kendinize uyduruyorsunuz, o gözle bakıyorsunuz.

Bu konuda tecrübeli olduğum için yine burçların etkisi üzerinde konuşulan bir ortamdaydım. Burçların etkili olduğu fikri ağır basıyordu. Ben de etkili olmadığını söyledim. Sonra da madem etkili ise açın bakın benim burcuma. Bakalım uyuyor mu diye sordum. Falan burcu açtım ve okudum. Her cümleyi okuyunca şok geçiriyordum. Zira her cümle benden bahsediyordu. Oradakiler, bak nasıl da uyuyor, dedi. Evet, gerçekten de çoğu özellik bana uyuyordu. Ben de başımı kaldırdım ve dedim ki: Bu okuduğum burç bana ait değil. Ben kendi burcumu değil, başka bir burç okudum. Ama sizler orada da bana ait özellikler görünce burçların etkisini olduğunu zannettiniz. Zira her burçta bana ait bir sürü özellik var.

Tabi herkes şok oldu. Sonra birinin burcunu sordum. Önce onun dediği burcu açtım. Ardından, fark ettirmeden başka bir burcu okumaya başladım. Bak bak, nasıl da uyuyor dediler. Aynen o, dediler. Ben yine: Malesef yine başka bir burç okuyorum, dedim. Zira siz burçların etkisine inandığınız için o gözle beni dinliyorsunuz, dedim.

Buna benzer hileyi bir çok defa yaptım. Her seferinde de aynıydı...

Görebildiğim kadarıyla bir çok kişi burçların insan üzerinde etkilerinin olduğuna inanıyor.

Burçların çoğunu okudum. Hepsinde de o burcun sahibini memnun edecek ifadeler vardı. Örneğin: Sen aslında iyisin ama seni çekemeyenler var.

Bu çekemeyenler hangi burçtan belli değil. Zira her burçta o burcun sahibi övülüyor. Sen sevimli birisin ama seni kıracak insanlarla karşı karşıya geleceksin, sen yardım yapmayı seviyorsun ama seni küçük düşürmek isteyenler var, sen seviyorsun ama sevgin istismar ediliyor, sen cömertsin ama sana saf muamelesi yapıyorlar...

Bütün burçlar iyi. Peki, bu kadar hırsız hangi burçtan? Bu kadar eşkıya hangi burçtan? Bu kadar tacizci hangi burçtan? Bu kadar arsız, hayasız, ahlaksız, yalancı, dedikoducu, namussuz hangi burçtan?

Hangi burçta, bu tarih aralığında doğanlar şerefsiz, haysiyetsiz diye bir şey yazıyor? Hangisinde bu burçta doğanlar katil ruhudur yazıyor?

Hiçbirinde yazmıyor. Zira her burçta doğanlar iyi, akıllı, namuslu, terbiyeli, efendi, dürüst, sempatik vb. İyi de bu kadar pis insan uzayda mı doğdu?

Bu yazı 730 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar