Dinlerini malzeme yapan mütedeyyin fenomenler!
Murat PADAK

Murat PADAK

  • Instagram

Dinlerini malzeme yapan mütedeyyin fenomenler!

25 Eylül 2020 - 08:00

Sosyal medyada tanınır olmak, hakkında konuşur olmak, iyi - kötü yorum almak için binlerce hatta on binlerce insan rekabete girmiş durumda.

Kimisi faydalı bilgileri kullanıyor, kimi enteresan bilgiler sunuyor, kimi acayip bilgiler paylaşıyor, kimi spor, kimi kendi dünyasını sunuyor. Bazılarının ki çok normal ve böyle olmasında da bir sakınca yoktur.

Ancak ölmüş biri ile selfie çekmek, ameliyat elbisesi giymiş dedesi ile selfie çekmek, sakarlık numarası yaparak ilgi çekmek isteyenler de az değil. Buna malesef eğitimli eğitimsiz bir çok kişi dahildir.

Bir de dini, İslam'ı, Allah'ı, peygamberi, alimleri vb. kullanarak fenomen olmak isteyen insanlar çıktı.

Fenomen olmak için dine, Allah'a, peygambere her türlü iftira atmaktan da çekinmiyorlar.

Uydurma hadisler paylaşarak, uydurma kerametler anlatarak, uydurma göz yaşları dökerek insanların ilgisini çekmeye çalışıyorlar.

Baştan aşağı çarşafa girmiş kadın bile fenomen olmak isteyenler listesine girmek istiyor. Facebookta, twitterda ve dünya batsa umurumda olmaz mantığı için açılmış İnstagramda baştan aşağı tesettürlü binlerce kadının fenomen olma yarışına şahit oluyoruz.

Kocasının yanaklarından fıstık alan çarşaflı bayanların, kocasının yanaklarına yanak değdirmiş tesettürlü kadınların, kocasına şehvetli gözlerle bakan mütedeyyin eşlerin, evlilik olmadığı halde nişanlısının elinden tutup, alnından öpülen tesettürlü kızların fenomen olmak uğruna yapmadıkları rezalet kalmadı.

Romantik görünerek, şehvetli görünerek ve her anlarını sosyal medyada paylaşarak insanları kıskandırma derdindeler. Hepsi de fenomen olmak için

Sosyal medya sadece zamanımızı almadı. Ahlak, iffet, haya, çekinme, saygı, sevgi ne varsa aldı götürdü. Bunun yerine bencillik, beğenilme arzusu, iffetsizlik, çekinmemezlik, hayasızlık verdi.

Bu yazı 528 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar