Giyinmiş çıplak erkekler! Tesettürsüz erkekler!
Murat PADAK

Murat PADAK

  • Instagram

Giyinmiş çıplak erkekler! Tesettürsüz erkekler!

24 Eylül 2020 - 01:55 - Güncelleme: 25 Eylül 2020 - 02:02

﴿وَيَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ﴾

Erkekler avretlerini muhafaza etsinler!

Nur Sûresi 30

Erkeklerin en çok bildiği ayet Nur Sûresi 31'dir. Zira orada kadınlardan bahsediyor. Ama 30'uncu ayet erkeklerden bahsediyor. Buraya pek bakmazlar.

İki ayet de aynı hitapla başlıyor. Mümin erkeklere söyle! Mümine kadınlara söyle!

Yani bunlara söyle. Diğerleri zaten aldırmaz! Aman ya Rab, nasıl dehşet bir hitap! Hiç diğeri olduğumuzu veya olabileceğimizi düşündük mü?

Mümin erkeklere söyle; avret yerlerini korusunlar.

Peki, koruyor muyuz?

Avret deyince ne anlıyoruz? Sadece bacak arası mı? Sahi onu korumak nasıl? Zina etmekten korumak olabilir mi? Evet, olabilir. Görünmesinden korumak olabilir mi? Evet, o da olabilir.

Acaba erkekler avret yerlerini düzgün bir kıyafetle örtüyor mu? Yoksa daracık pantolonlarla giyinmiş ama çıplak erkeklere mi döndüler. Giyinmiş çıplak ifadesi sadece kadınlara mı mahsus? Niye erkekler çok mu giyinik? Oturunca avreti belli oluyor, namaz kılınca kısacık tişörtü sıyrılıyor ve avreti belli oluyor. Namaz gidiyor zaten. Kadınlar transparan yani şeffaf elbise giyiyor da erkekler göğüslerini göstermek, pazularını göstermek için şeffaf elbiseler giymiyor mu?

Gömleğin üstten üç düğmesini açıp da tüm dekoltesini açan erkek, kendi yaptığının farkında değil ama kadınların giyimine laf ediyor. Kadın dekoltesi ayıp da erkek dekoltesi çok mu hoş?

Ya o yırtıp pırtık bel altı pantolonlar neyin nesi? Kadınlara ayıp da erkeklere çok mu yakışıyor? Erkeğin tesettürü yok mu? Elbise alırken vücuduna tam oturan bedeni alan kadın ile erkek aynıdır. İkisinin de kaba yerleri ve avretleri açıktadır.

Tesettür deyince aklımıza neden sadece kadın tesettürü gelir ki? Artık tesettürlü erkek de arıyoruz. Onlar da giyinmiş çıplaklar sınıfına dahil oldular.

Bu yazı 789 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar