Sıradaki kim diye bekliyoruz? Linç Gazileri
Murat PADAK

Murat PADAK

  • Instagram

Sıradaki kim diye bekliyoruz? Linç Gazileri

28 Nisan 2020 - 00:18

İslami camia şunu iyi bilmeli ki, belli cenahtan gelen saldırılarda hedef hiçbir zaman şahıs değildi.

Mesela hiçbir zaman dertleri Nurettin Yıldız'ın kaşı, başı değildi. Dertleri onun temsil ettiği dava idi.

Mesela dertleri hiçbir zaman İbrahim Emiroğlu değildi. Dertleri onun dini bir hassasiyete sahip olmasıydı.

Mesela dertleri Mehmet Görmez'in nereli olduğu değildi. Onun ne dediği falan önemli değildi. Dertleri onun İslami bir düşünür olmasıydı.

Mesela dertleri İhsan Şenocak değildi. Onun konuştukları önemli değildi onlar için. Onların derdi, İslam'ı kendisine dert edinen bir adamı nasıl yıpratırız, nasıl gözden düşürürüz ve nasıl itibarsızlaştırız idi. Zira İslami derdi olan adamın nefes alması onları rahatsız ediyordu.

Bu listeye şimdi Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş Bey de girdi. Bu sefer sanki biraz akıllandığımızdan hep birlikte ona sahip çıktık. Zira anladık ki, onların derdi Ali hoca değildi. Onların derdi onun temsil ettiği dini değerler idi.

Hepsine niye bu kadar saldırmışlardı peki?
Hep gerçekleri söyledikleri içindi...

Şimdi şunu yine bilelim ki, bu savaş burada bitmedi. Yarın yeni bir isim üzerinden saldıracaklar. Eğer birbirimize sahip çıkmazsak hepimizi bölüp parçalayıp yutarlar. Ama birlikte olursak ne yutulacak lokma oluruz ne de şamar oğlanı oluruz...

Burada kimin Diyanet'ten, kimin cemaatten olduğunun bir anlamı da yoktur. Bugün başkanımız Ali Erbaş Bey'e sırf kendilerinden olduğu için sahip çıkanlar ise samimi değiller. Onları da bir dahaki saldırılarda samimi olmaya ve bugün başkanı nasıl savundularsa bundan sonra da ilim adamlarını savunmaya davet ediyorum. Aksi halde resmi cemaatçilik yapmış olmaktan öteye gidemeyiz...

Gazanız, gazamız mübarek olsun!

Bu yazı 837 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar