Hz. PEYGAMBERİN YANINDAKİ GENÇLERDEN BİRİ OLMAK İSTER...
Rıfat ORAL

Rıfat ORAL

Hz. PEYGAMBERİN YANINDAKİ GENÇLERDEN BİRİ OLMAK İSTER MİSİNİZ?

23 Kasım 2018 - 00:56

İslam, gençlerin sırtında yükselen bir davadır ve bir medeniyet olarak bu güne kadar gelmiştir. Bu davaya başta Hz. Peygamber olmak üzere Aliler, Ömerler, Fatımalar, Aişeler, Hamzalar, Osmanlar ve Üsameler omuz verdiler. Onlar canlarını ve mallarını bu yolda feda ettiler.

Hz. Peygamber; etrafındaki gençleri tevhid inancı, sadece Allah’a kulluk, güzel ahlak, cesaret ve fedakarlık gibi değerlerle yetiştirdi. Bu değerlerle yetişen gençler İslam’ı anlatmak ve Kuran’ı öğretmek için başta Yemen ve Habeşistan olmak üzere bir çok bölgeye gittiler. Hatta Hz. Peygamber’in o günkü dünya krallarına ve başkanlarına İslam’ı duyurmak ve davet etmek için gönderdiği mektupları da gençler götürdüler.

Hz. Peygamber’den sonra sahabenin yanında duran ve bu bayrağı ve davayı teslim olan bir nesil geldi. Onlar ile kısa bir sürede başta Ortadoğu, Mısır, Kuzey Afrika, Maveraünnehir, Hindistan’a kadar Asya’nın büyük bir bölümü, Akdeniz çevresi, Avrupa’nın bir bölümü İSLAM’la tanıştı. Yaklaşık 13 asır dünyaya İslam hakim oldu.

Daha yeni 150-200 yıldır Müslümanlar zayıf bir topluluk haline geldiler. Önceden kuvvetli bir ümmettiler.

Ne zamanki Müslümanlar zayıfladılar; büyük dünya savaşları çıktı. 1. Dünya savaşı, 2. Dünya savaşı... Emperyalist devletler bütün dünyayı sömürmeye başladılar. 

Şimdi siz EY GENÇLER, yeniden Allah Rasulünün ve sahabenin yanında olmak ve yeryüzüne yeniden İslam’ın barış medeniyetini getirmek ister misiniz?

Haydi bugünün Alileri, Osmanları, Ömerleri, Fatımaları, Aişeleri, Hamzaları..

Hz. Peygamber’in yanında olmak ister misiniz?

Bu yazı 524 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar